Достапни линкови

Тбилиси: Во Грузија се одржуваат парламентарни избори


Во Грузија денеска се одржуваат парламентарни избори на кои, според истражувањата, се очекува победа на Обединетото Национално Движење – партија на Претседателот Микаил Саакашвили. Опозицијата ги обвини властите дека планираат лажирање на изборите и се закани со масовни демонстрации.
XS
SM
MD
LG