Достапни линкови

Пекинг: Од земјотресот во Кина досега 41 илјади загинати лица


Кинеската влада соопшти дека над 41 илјада лица загинааа, а над 32 илјади се исчезнати во земјотресот што го погоди Сечуан на 12 Мај. Над 5 милона луѓе се без покрив над главата, а штетите се поценуваат на 4,3 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG