Достапни линкови

Москва: Вечерва финале од Лигата на шампионите Челзи – Манчестер Јунајтед


Вечерва во Москва се игра финалниот натпревар во Лигата на шампиони.За новиот првак во Европа ке одлучуваат фудбалерите на Челзи и Манчестер Јунајтед.Инаку ова е прво финале во историјата на Лигата каде ке се натпреваруваат англиски клубови.До сега екипата на Манчестер два пати ја имаат освоено европската титула,додека Челзи ниеднаш.
XS
SM
MD
LG