Достапни линкови

Венецуела: Воздушниот простор на Венецуела нарушен од американски воен авион


Венецуела соопшти дека нејзиниот воздушен простор бил нарушен од американски воен авион. Вашингтон не ја исклучува можноста дека то дошло, но со објаснување дека не станува збор за намера, односно дека леталото скршнало за време на редовната вежба.
XS
SM
MD
LG