Достапни линкови

Скопје: Дисието за малтретираните работници на „Маврово“ денеска од обвинителството во судот


Досието за малтретираните работници од градежното претпријатие „Маврово“ денеска од Јавното обвинителство ќе биде предадено на Основниот суд Скопје Еден, како прв предмет од конфликтот во две илјади и првата што ќе се процесуира во Македонија.
Јавниот обвинител Љупчо Шврговски изјави дека обвинението се однесува на седумнаесет лица. Во Основниот суд велат дека откако ќе го примат предметот ќе решаваат кој судија ќе го води и кога ќе биде закажано судење.
XS
SM
MD
LG