Достапни линкови

Мјанмар: Тридневна жалост за жртвите од циклонот Нагрис


Во Мјанмар почна тридневната жалост откако во циклонот Нагрис над сто и триесете илјади луѓе загинаа или се исчезнати. Режимот во таа земја се најде под голем меѓународен притисок дека несоодветно одговори на несреќата и на понудите од странство за помош на настраданите подрачја.
XS
SM
MD
LG