Достапни линкови

Тбилиси: Грузискиот претседател ги обвини западните земји дека и се додворуваат на Русија


Грузискиот претседател Михаел Саакашвили ги обвини лидерите на неколку западно европски земји дека и се додворуваат на Русија со тоа што не преземаат постар став спрема руската поддршка на сепаратистите во Грузија. Саакшвили на прес конференцијата пред утрешните паралемтарни избори во земјата изјави дека ваквото однесување би можело да ја охрабри Москва да стане поагресивна во регионот.
XS
SM
MD
LG