Достапни линкови

Пекинг: Три дневна жалост за жртвите од земјотресот во Сечуан


Во Кина денеска започна три-дневна жалост за жртвите од катастрофалниот земјотрес што ја погоди југо-западната провинција Сечуан, точно пред една недела. Државната телевизија јави дека олимпискиот факел ќе мирува три дена. Досега е потврдено дека во земјотресот настрадаа 32 ипол илјади луѓе, но кинеските власти очекуваат бројката на загинати да изнесува над 50 илјади.
XS
SM
MD
LG