Достапни линкови

Тбилиси: Грузија објави фотографии за руско тешко оружје разместено во Абхазија


Грузија објави фотографии, според кои, руско тешко оружје е распоредено во сепаратистичкиот регион Абхазија. Русија веќе распореди дополнителни трупи во Абхазија, но разместувањето тешко оружје би било нарушување на мандатот на руските мировни сили во тој регион.
XS
SM
MD
LG