Достапни линкови

Техеран: Иранското министерство за надворешни работи со пофалби за Хамас и Хезболах


Иранското министерство за надворешни работи денеска оцени дека Хамас и Хезболах се најдобри и најпопуларни организации на Блискиот Исток. Ваквиот став доаѓа како одговор на ставот на американскиот претседател Џорџ Буш, кој вчера во Египет изјави дека Хезболах е непријател на сите нации, а Хамас ги поткопува мировните напори со акти на терор, и оти тие две групи го дестабилизраат регионот.
XS
SM
MD
LG