Достапни линкови

Коломбо: Повеќе загинати во борбите меѓу тамилските тигри и владините сили


Во најновите борби на северот на Шри Ланка загинале 61 припадник на Тамилските Тигри и 17 припадници на владините сили. Во главниот град Коломбо е подигнато нивото на готовност поради будистичките ссвечености, кои траат една недела.
XS
SM
MD
LG