Достапни линкови

Пекинг: Во Кина денеска започнува три дневна жалост за жртвите од земјотресот


Во Кина од денеска започнува три дневна жалост поради жртвите од земјотресот кој минатата недела ја погоди провинцијата Сечуан. Вчера оваа провинција повторно беше погодена од земјотрес со јачина од 5.7 степени при што загинаа три лица, а повеќе од илјада лица се повредени. Според досегашните податоци во земјотресот од пред една недела загинаа 32 500 лица, но се очекува бројот да се искачи на 50 илјади загинати.
XS
SM
MD
LG