Достапни линкови

Каиро: Нова порака на Осама Бин Ладен


Во најновата порака објавена на интернет, лидерот на терористичката организација Ал Каеда, Осама Бин Ладен ги критикуваше арапските лидери дека ги жртвувале палестинците. Тој воедно ги повика муслиманите да се борат против израелската блокада на Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG