Достапни линкови

Токио: Евакуацина на 16 илјади жители поради неексплодирана бомба


Повеке од 16 000 жители на Токио се евакуирани денеска откако експертите утврдија дека има неекслодирана едно тонска бомба за која се претпоставува дека ја фрлил американски воен авион во втората светска војна. Надлежните соопштија дека жителите се евакуирани во блиските училишта. Бомбата беше пронајдена од градежни работници претходно месецов.
XS
SM
MD
LG