Достапни линкови

Каиро: Буш побара од земјите од Блискиот Исток да му се спротивстават на Хамас


Американскиот претседател Џорџ Буш кој престојува во Египет денеска ке побара од лидерите на земјите од Блискиот Исток да му се спротистават на Хамас а Иран и Сирија да престанат со подршката на тероризмот.Според копијата на говорот на Буш како што јавуваат агнециите тој ке побара од арабските земји кои произведуваат нафта да ги раздвижат своите економии. Американскиот претседател ке се обрати на светскиот економски форум кој се одржува во египетското одмаралиште Шарм Ел Шеик.
XS
SM
MD
LG