Достапни линкови

Вашингтон: Демократите ќе го загрозат правото на сопственост на оружје, вели Џон Мекејн


Кандидатот на Републиканската партија за Претседател на Соединетите Држави Џон Мекејн ги предупреди сопственицте на оружје дека победа на некој од демократските кандидати би можело да го загрози нивното право на поседување на лично оружје. Таквото право во Соединетите Држави имено е гарантирано со вториот амандман од Уставот на Соединетите Држави , а сопствениците на оружје го сметаат за светиња.
XS
SM
MD
LG