Достапни линкови

Кабул: По пет месеци најден жив, киднапираниот пакистански амбасадор во Кабул


Пакистанскиот амбасадор во Кабул, Тарик Азизудин, кој беше киднапиран од исламски милитанти во фебруари е пронајден жив и здрав, јавија агенциите. Амбасадорот бил киднапиран во северниот дел на Пакистан враќајки се од Кабул од милитанти блиски на талибанците во Авганистан. Други детали од ослободувањето не се соопштени.
XS
SM
MD
LG