Достапни линкови

Мјанмар: 133 илјади лица загинале и исчезнале како последица од циклонот


Бројот на загинатите и исчезнатите во Циклонот кој пред две недели го погоди Мјанмар, порасна на над 133.000 лица, како последица на силните дождови и лошите временски услови. Околу 2,5 милионаи преживеани во делтата Иравади практиноно се борат за гол живот, а илјадници чекаат во редови за хуманитарна помош која, поради лошата соработка меѓу властите и меѓународните организација многу бавно се дистрибуира.
XS
SM
MD
LG