Достапни линкови

Каиро: Џорџ Буш денеска во посета на Египет


Американскиот Претседател Џорџ Буш ќе допатува денеска Египет, каде ќе разговара со арапските лидери кои учествуваа на Блискоисточнот самит. Можна е и средба и со палестинскиот претседател Махму Абас, јавуваат агенциите. Буш вчера беше во Саудиска Арабија на разговори најголемиот светски извозник на сирова нафте за рекордно високите цени кои тешко го погодуваат западниот пазар.
XS
SM
MD
LG