Достапни линкови

Москва: Средба меѓу руски и грузиски владини претставници за надминување на тензиите


Грузискиот министер за реинтеграција Темур Јакобашвили денеска е во Москва на разговори за надминување на тензиите во врска со сепаратистичките региони Абхазија и Јужна Осетија. Руските медиуми јавуваат дека Јакобашвили би можел да и предложи на Русија да се одржи конференција за мирно решавање на проблемите.
XS
SM
MD
LG