Достапни линкови

Катар: Средба меѓу лидерите на власта во Либија и претставници од Хезболах


Лидерите на владејачката либанска коалиција и на опозициониот Хизболах денеска во Катар ќе се обидат да постигнат договор за надминување на кризата која ја парализира Владата повеќе од 18 месеци и ја остави земјата без претседател речиси 6 месеци. Вчера двете страни се договорија да ги запрат борбите, а посредува Арапската Лига.
XS
SM
MD
LG