Достапни линкови

Коломбо: Во самоубиствен напад во Шри Ланка загинале најмалку 6 лица


Најмалку 6 луѓе загинале, а 75 биле повредени во самоубиствен бомбашки напад во главниот град на Шри Ланка, Коломбо. Властите соопштија дека цел на нападот бил полициски автобус, и оти е дело на Тамилските Тигри.
XS
SM
MD
LG