Достапни линкови

Ријад: Американскиот претседател Џорџ Буш ја продолжува посетата на Блискиот Исток


Американскиот претседател Џорџ Буш ја продолжува посетата на Блискиот Исток и денеска ќе се сретне со Саудискиот крал Абдула, одбележувајќи ја 75 годишнината од воспоставувањето на формални односи меѓу Соединетите држави и Саудиска Арабија. Главна тема на разговорите е ситуацијата на Блискиот Исток, а се очекува Буш да побара од кралот Абдула да стори се за намалување на рекордните цени на нафтата на светските берзи.
XS
SM
MD
LG