Достапни линкови

Вашингтон: Конгресот ја одби легислативата за 162 мил. долари за војните во Ирак и Авганистан


Американскиот претставнички дом ја одби легислативата што би му овозможила на Пентагон 162,5 милијарди долари за војните во Ирак и Авганистан до следното лето. Одлуката може да биде променета во американскиот Сенат, кој треба да расправа по ова прашање следната недела.
XS
SM
MD
LG