Достапни линкови

Белград: Во Србија продолжуваат разговорите за формирање на идната влада на земјата


Денеска во Србија треба да продолжат разговорите меѓу политичките партии за формирање на идната влада на оваа земја. Синоќа претстставници на Демократската партија на Србија, на Српската радикална партија и на Социјалистичката партија соопштија дека постигнале договор за принципите на формирање заедничка влада. Овие партии за денеска најавија продолжување на разговорите.
XS
SM
MD
LG