Достапни линкови

Приштина: Американскиот адмирал Фицџералд во посета на силите на КФОР на Косово


Американскиот адмирал Марк Фицџералд, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол денеска ке ги посети силите на Кфор на Косово. Како што е соопштено во Приштина, тој ќе разговара со командантот на Кфор, генералот Шавиер Боут де Марњак.
XS
SM
MD
LG