Достапни линкови

Приштина: УНМИК нема да ги признае локалните избори што Србија ги одржа на Косово


УНМИК нема да ги признае локалните избори кои ги одржа Србија на Косово на 11 мај. Портпаролот на на администрацијата на ООН на Косово Александар Иванко изјави и дека нема да соработуваат со претставниците на Србите кои се избрани на овие избори.
XS
SM
MD
LG