Достапни линкови

Пекинг: Продолжуваат спасувачките напори по земјотресот што ја погоди провинцијата Сичуан


Кинескиот премиер Вен Џибао нарача дополнителен број хеликоптери и распоредување на уште 30 000 трупи за да помогнат во спасувачката операција во областите погодени од големиот земјотрес. Официјалниот биланс на мртвите од понеделничниот земјотрес порасна на 15 000 и 27 000 изгорени или исчезнати во провинцијата Сичуан.
XS
SM
MD
LG