Достапни линкови

Тел Авив: Џорџ Буш пристигна во посета на Израел


Американскиот претседател Џорџ Буш пристигна во Израел, со што започнува неговата петдневна блискоисточна турнеја во рамките на која ќе ги посети уште Саудиска Арабија и Египет. Буш денеска ќе присуствува на прославата на шеесет годишнината од формирањето на израелската држава.
XS
SM
MD
LG