Достапни линкови

Вирџинија: Победа на Хилари Клинтон во Западна Вирџинија


На изборите на Демократската партија за номинација за американските претседателски избори во Западна Вирџинија победи Хилари Клинтон. Медиумите јавуваат дека станува збор за симболична победа, бидејќи нејзиниот ривал Барак Обама веќе има остварено недостижна предност за августовската конвенција на демократите.
XS
SM
MD
LG