Достапни линкови

Кан: Почнува 61-то издание на канскиот филмски фестивал


Денеска во Кан почнува 61- то издание на филмскиот фестивал. Во трката за Златната Палма годинава учествуваат 22 филма. Во една од програмите на фестивалот ќе биде прикажан и македонскиот игран филм „Јас сум од Титов Велес“ на Теона Митевска.
XS
SM
MD
LG