Достапни линкови

Западна Вирџинија: Убедлива победа на Хилари Клинтон


Сенаторот Хилари Клинтон убедливо победи на изборите за кандидат на Демократската партија во американската сојузна држава Западна Вирџинија. Сепак, се претпоставува дека тоа нема многу да и ги зголеми шансите за победа над Обама Барак и влегување во трката за американски претседател со републиканецот Џон Мекекјн.
XS
SM
MD
LG