Достапни линкови

Ерусалим: Почнува блискоисточната турнеја на Џорџ Буш


Американскиот претсдател Џорџ Буш со посетата на Ерусалим денеска ја почнува Блискоисточната турнеја. Тој ќе присуствува на прославата на 60- годишнината на Израел. Потоа во рамките на напорите за заживување на мировниот процес, Буш ќе ги посети и Саудиска Арабија и Египет.
XS
SM
MD
LG