Достапни линкови

Скопје: Средба на претседателот Црвенковски со лидерите на верските заедници


Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски денеска ќе има работна средба со лидерите на верските заедници во земјава, посветена на претстојните предвремени парламентарни избори. Црвенковски вчера се сретна со амбасадорите на земјите членки на ЕУ, при што беше упатен апел за итен прекин на инцидентите што се случуваат во предизборната кампања.
XS
SM
MD
LG