Достапни линкови

Гостивар: Прекината наставата во три средни и 19 основни училишта поради инцидентот во Раковец


Поради инцидентот во село Раковец, кога беше пукано врз возилото на лидерот на ДУИ Али Ахмети, денеска е прекината наставата во 3 средни и 19 основни училишта во Гостивар. Градоначалникот Невзат Бејта изјавил дека учениците сами се организирале, во знак на протест, а тој ги подржува, јави МИА. Изутрината, работата ја прекинале и вработените во локалната самоуправа во Гостивар.
XS
SM
MD
LG