Достапни линкови

Скопје: Претседателството на ЕУ најостро ги осуди инцидентите во Македонија


Претседателството на Европската Унија најостро ги осуди серијата инциденти што се случија во изминатите денови во Македонија, соопшти денеска словенечката амбасада во Скопје. Насилството нема место во изборната кампања, властите треба да ги истражат инцидентите и да ги казнат сторителите, а партиите да ги почитуваат ветувањата за слободни, фер и мирни избори, се вели во соопштението.
XS
SM
MD
LG