Достапни линкови

Кабул: Американските сили убиле 12 талибански бунтовници во јужен Авганистан


Американските сили соопштија дека убиле околу 12 талибански бунтовници во јужен Авганистан. До борбите дошло во близина на границата со Пакистан.
XS
SM
MD
LG