Достапни линкови

Вашингтон: Телефонски разговор Буш – Медведев за Грузија


Американскиот претседател Џорџ Буш зборувал по телефон со новиот руски претседател Дмитри Медведев за руско – грузиските тензии околу Абхазија. Буш изразил надеж дека тензиите ќе се смират. Претходно, Европската Унија изрази подршка за суверенитетот и територијалниот интегритет на Грузија.
XS
SM
MD
LG