Достапни линкови

Ерусалим: Израелската полиција изврши претрес во зградата на општината на градот Ерусалим


Израелската полиција изврши претрес во зградата на општината на градот Ерусалим, и ги запленила документитте за кои има сомневање дека можат да се искористат во истарагата за корупција на премиерот Ехуд Олмерт. Олмерт минатата недела призна дека земал пари од еден американски бизнисмен, но ги отфрли обвинувањата дека станува збор за мито и повтори дека ништо лошо не направил.
XS
SM
MD
LG