Достапни линкови

Анкара: Турски воени авиони бомбардирале цели на курдските бунтовници


Турски воени авиони бомбардирале цели на курдските бунтовници во Северен Ирак, пишува на официјалниот сајт на Патриотскиот сојуз на Курдистан, партијата на ирачкиот претседател Џалал Талабани. Турската армија засега не ја потврди информацијата.
XS
SM
MD
LG