Достапни линкови

Либан: Арапската лига повика на крај на борбите


Арапската лига повика на крај на борбите во Либан. Во критиките кон Хезболах, во соопштениетио на шефовите на дипломатиите се бара не користење на оружје во политички цели. Речиси 50 лица загинаа, а над 140 беа ранети во борбите меѓу про сирискиот Хизбалах и про западните Владини сили кои како што се јавува стивнувале во Либан.
XS
SM
MD
LG