Достапни линкови

Венецуела: Хуго Чавез ја опиша Ангела Меркел како наследник на Адолф Хитлер


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез ја опиша германската канцеларка Ангела Маркел и нејзината Конзервативна Демо-христијанска Унија за политички наследник на Адолф Хитлер и германскиот фашизам. Ова е реакција на Чвез на критиките на Меркел кон левичарксите економски политики предводени од лидери како Хуго Чевез. Тој инаку, во минатото јавно ги навредуваше и американскиот претседател Џорџ Буш и британскиот премиер Тони Блер.
XS
SM
MD
LG