Достапни линкови

Анкара: Воздушен напад на турската војска врз курдските бунтовници


Турската војска денеска соопшти дека измината нок извршила взодушен напад врз позиициите на курдските бунтовници во северен Ирак. Нападот следува откако во петокот следбеници на курдската работничка партија нападнаа турска воена база во близина на границата.
XS
SM
MD
LG