Достапни линкови

Скопје: Стартуваше кампањата за изборите


Во Макеоднија од полноќ официјално стартуваше кампањата на политичките партии и другите учесници на предвремените парламентарни избори што ќе се одржат на 1 јуни..Кампањата во која партиите, колициите и независните кандидати ќе можат да ги претстават своите програми ке трае 20 дена. Завршува на 30 мај а денот пред гласањето е изборен молк.
XS
SM
MD
LG