Достапни линкови

Мајнмар: Над 23 илјади загинати, а повеќе од 37 илјади исчезнати во циклонот во Мјанмар


Над дваесет и три илјади луѓе загинаа, а повеќе од триесет и седум илјади се водат како исчезнати по ударот на циклонот Наргис во Мјанмар. Милион ипол се без покрив на главата. Ова е најновиот биланс што денеска го соопштија властите на таа земја кои и покрај, катастрофата, не се откажаа од денешниот референдум за уставот. Медиумите постојано апелираат до граѓаните да излезат на гласање.
XS
SM
MD
LG