Достапни линкови

Вашингтон: САД ги обвинија Иран и Сирија за насилствата во Либан


Соединетите држави ги обвинија Иран и Сирија за поттикнување на насилството во Либан каде што шиитската група Хезболах ја презеде контролата врз големи делови на Бејрут. Белата Куќа соопшти дека е во конткат со Советот за безбедност на Обединетите нации за можна акција против оние што се одговорни за судирите во кои загинаа десетина луѓе.
XS
SM
MD
LG