Достапни линкови

Мјанмар: Воената хунта ја сака помошта, но не и странските хуманитарци


Воената хунта на Мјанмар ја сака меѓународната помош, но не и странските работници во намерите да се справи со тешките последици од Циклонот Наргис. Министерството за надворешни работи имено соопшти дека приоритет е помошта, а дека неа ќе ја расподелуваат домашните работници. Обединетите Нации ги обвинуија властите дека одолговлекуваат со издавањето визи за нивниот персонал.
XS
SM
MD
LG