Достапни линкови

Багдад; Ал Масри не бил уапсен во Мосул


Лидерот на Ал Каеда за Ирак Абу Муса ал Масри не бил уапсен во Мосул за време на полициска акција, како што изјави портпарол на ирачките безбедносни сили. Ова го изјави портпаролот на американските сили во Ирак Пеги Кагелери. Ал Масри, кој ја превзеде Ал Каеда во Ирак откако претходниот лидер Абу Муса ал Заркави загина во американски воздушен напад во 2006 година.
XS
SM
MD
LG