Достапни линкови

Пале: полициски претрес во домовите на соработниците на Караџиќ


Во сараевскиот кварт Пале денеска бил извршен претрес на домовите на Борис Баричанин и Душко Михајловиќ кои за време на војната беа членови на обезбедувањето на Радован Караџиќ, јавуваат српските медиуми. Акцијата ја спроведувале припадници на полициската единицата за посебни истраги и на Министерството за внатрешни работи на Република Српска.
XS
SM
MD
LG