Достапни линкови

Братислава: Словачка го воведува еврото од догодина


Словачка денеска очекува да добие одобрение за воведување на еврото од почетокот на наредната година. Европската Комисија и Европската Централна Банка треба да дадат мислење дали Словачка ги исполнила фискалните услови за преминување во евро.
XS
SM
MD
LG